Ūdens analīzes

online paper writerLai noteiktu pareizu jums nepieciešamo ūdens attīrīšanas iekārtu ir nepieciešamas ūdens ķīmiskās analīzes. Mēs, piedāvājam veikt ūdens ķīmiskās analīzes.

No jums vajadzīgi vien pusotrs litrs ūdens un jau nākošajā dienā ūdens analīzes būs jūsu rokās.

Zemāk ir norādīti visi pilnas ķīmiskās ūdens analīzes rādītāji, kuri tiks noteikti veicot analīzes pie mums.

Ūdens analīzes šobrīd maksā 20,Euro

Ūdens cietība sastāv no Kalcija, Magnija, Mangāna joniem.

Latvijas ūdenī galvenokārt Kalcija un magnija joni veido ūdens cietību. Ūdens ar paaugstinātu cietību rada nosēdumus un aplikumus ūdensapgādes sistēmās, caurulēs un bojā sadzīvē lietojamās ierīces. Sildot šādu ūdeni veidojas kaļķakmens, kas var kļūt par iemeslu santehnikas, apkures tehnikas, sildelementu, veļas un trauku mazgājamo mašīnu bojājumiem.

Dzelzs joni.

Paaugstināta dzelzs jonu koncentrācija veicina cauruļu koroziju un rada labvēlīgus apstākļus specifisku baktēriju augšanai. Stāvošā ūdenī vai arī ūdenī ar samērā lēnu caurplūdi, uzkrājēj tvertnēs, ūdens sildītājos u.c. sāk vairoties dzelzs baktērijas, kuras izmanto oksidēto dzelzi kā barības vielu. Rodas nogulsnējumi un nepatīkama smaka. Pastiprinās cauruļvadu korozija, kā arī palielinās sēra baktēriju vairošanās spēja.

Kopējā sārmainība.

Saistās ar pH līmeni ūdenī ja sārmainība ir zema ūdens ir skābs, un sākas metāla daļu korozija, ja sārmainība ir augsta, ūdens kļūst duļķains.

Kopējā mineralizācija ir ūdenī izsšķīdušo vielu kopsumma. Augsts tās norāda uz daļēju ūdens piesārņotību.

Hlorīda joni.

Tie ir sālskābes minerāli, sāls, kas nepieciešams katram dzīvam organismam dzīvības uzturēšanai, taču, ja dzeramajā ūdenī ir pārāk daudz hlorīdu, ūdens ir sāļš.

Sulfāta joni.
Sulfāti ir sērskābes sāļi, kuri labi šķīst ūdenī. Liela sulfātjonu koncentrācija var slikti ietekmēt ūdens garšu un veicināt ūdensvadu koroziju. Liels sulfātjonu saturs ūdeni padara nedaudz rūgtenu.

Hidrogenkarbonāta joni ir dominējošie vairumā Latvijas ūdeņu. Tie nokļūst ūdenī izsķīstot karbonātiežiem (dolomīts, kalcīts, u.c.).

Mangāna joni.

Mangāns ir metāls, kas atrodas zemes garozā. Mangānam ūdenī ir raksturīga metāliska piegarša, var būt arī brūni sarkanīga vai lilā nokrāsa. Paaugstinātas mangāna koncentrācijas gadījumā rodas brūnganmelni nosēdumi uz traukiem, sanitārās tehnikas. Mazgājot drēbes rodas brūni traipi.

Oksidējamība.

Skābekļa daudzums, kas nepieciešams organisko piemaisījumu oksidēšanai ūdenī. Rādītājs, kas norāda par augu un dzīvnieku valsts izcelsmes pūstošo vielu daudzumu ūdenī. Citiem vārdiem runājot tas norāda sliktas kvalitātes virszemes ūdeņu esamību ūdensapgādes sistēmā.

Nitrīta slāpeklis un Nitrāta slāpeklis.

Nitrātu līmenis gruntsūdeņos norāda, ka tajos ir iespējama notekūdeņu vai mēslošanas līdzekļu klātbūtne. Pārāk liels nitrātu daudzums ūdenī var būt bīstams cilvēka, īpaši mazu bērnu, veselībai.

Amonija slāpeklis

Ietekmētieši dzeramā ūdens kvalitāti

Sērūdeņradis: vai ūdeņraža sulfīds H2S ir ūdenī izšķīdusi gāze ar nepatīkamu pūstoša olbaltuma smaku.

pH: norāda skābuma vai sārmainības pakāpi ūdenī. Tīra ūdens pH ir robežās no 6,5-9,5, tas nozīmē ka skābe ir līdzsvarā ar bāzi. Ja pH ir zemāks par 6,5 – ūdens ir skābs. Ja pH ir augstāks par 9,5 – ūdens sārmainība ir augstāka, tā izraisa ūdens duļķainību, nogulšņu rašanos, vājina ūdens dezinficējušo līdzekļu efektivitāti.

Elektrovadītspēja (ms)

Tā raksturo kopējo izšķīdušo sāļu daudzumu. Tīrs ūdens slikti vada elektrību. Dažādi piemaisījumi palielina ūdens elektrovadītspēju.write essay for me